امن ترین سیستم عامل موبایل

27 مهر 1395
(2 رای‌ها)

در اینجا به شما میگوییم که امن ترین سیستم عامل موبایل چه سیستم عاملی است. ویندوز فون و نسل جدید آن ویندوز موبایل 10 ، امن ترین سیستم عامل می باشد. گوشیهای ویندوزی که در طی سالهای اخیر

توسط مایکروسافت وارد بازار شده اند و با سیستم عامل ویندوز هستند کارایی بالایی دارند. 

میپرسید چرا؟ مگر اپل و بلک بری امن نیستند؟

امنیت اندروید

سیستم عامل اندروید حقیقتا سیستم عاملی است که دست شما را در تمامی امکانات باز میگذارد ولی از جهت دیگر سیستم عامل بسیار نا امنی است . در اندروید 6 مارشمالو بهبودهایی در جهت امنیت اندروید صورت گرفته که شما میتوانید دسترسی برنامه ها را ببندید ولی باز هم به دلیل متن باز بودن این سیستم عامل ، امنیت آن پایین است و برنامه نویس های اندروید میتوانند برنامه های جاسوسی برای آن بنویسند. مخصوصا اگر گوشی خود را روت کرده باشید دیگر همان یکذره امنیت هم از بین میرود. پس مواظب باشید.

امنیت آی او اس اپل

آی او اس اپل نسبت به اندروید از امنیت بالاتری برخوردار است و اپل تدابیر امنیتی بسیار بالایی در جهت حفظ امنیت گوشی شما و اطلاعاتتان به کار برده و دسترسی ها را محدود کرده. از جهت امنیتی میتونید روی اپل حساب کنید ولی این رو به خاطر داشته باشید که پایه سیستم عامل اپل مثل اندروید از لینوکس است و به همین دلیل باز هم خطر هک شدن و دزدی اطلاعات وجود دارد.

امنیت بلک بری

بلک بری در قدیم جزو امن ترین سیستم عامل ها بوده و هر جا حرف از امنیت موبایل بود ، گوشیهای بلک بری مطرح میشدند اما با آپدیت جدیدی که بلک بری انجام داده در سیستم عاملش و آن را ادغام کرده با اندروید ، امنیت گوشی های بلک بری پایین اومده بطوریکه گوشی رئیس جمهور آمریکا اوباما که بلک بری بود رو ازش گرفتند و به او یک گوشی ویندوزی دادن.

امنیت ویندوز

ویندوز امن ترین سیستم عامل در بین تمامی گوشیهای موبایل میباشد. این سیستم عامل یکپارچگی زیادی دارد و دسترسی ها را محدودتر کرده ولی امنیت را به شدت بالا برده بطوریکه به این راحتی ها هیچکس نمیتواند ویروسی برای ویندوز بنویسد. در این سیستم عامل شما هیچ لگ یا هنگی نمیبینید و تمامی برنامه ها و اطلاعات و پسوردهای شما در امنیت کامل قرار دارند چون پشتوانه قدرتمندی به نام مایکروسافت پشت این سیستم عامل قرار دارد.

شما بارها شنیده اید که اکانت های جیمیل گوگل یا اکانت آی کلود اپل هک شده اند اما هیچوقت نشنیدیم که سرویس های مایکروسافت هک شوند یا اتفاقی برای آنها بیفتد.

در پایان این مساله را به خاطر داشته باشید که امنیت یک چیز نسبی است و هیچوقت 100% نیست. اگر دسترسی بیشتر میخواهید به سراغ سیستم عامل اندروید بروید و قید امنیت را بزنید. اما اگر سیستم عامل امن میخواهید به سراغ ویندوز یا اپل بروید.

این را بدانید که هر چه دسترسی شما در سیستم عامل بیشتر باشد امنیت کمتر است و هر چه دسترسی شما کمتر باشد امنیت بیشتر است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پرساپ

سلام
به پرساپ خوش آمدید :-)
بالاخره بعد از 4 سال تلاش بی وقفه, سرویس های پرساپ با قدرت و راحتی و زیبایی در مقابل شما هستند. پرساپ برترین و اولین وب سایت از جهت جنبه شخصی زندگی مردم ایران عزیز می باشد. در پرساپ نهایت تلاش انجام شده تا به شما آرامش و راحتی و لذت از زندگی را هدیه کند و شما را از دغدغه های منفی زندگیتان دور سازد و آنها را حل کند.(ان شا الله)

تاییدیه پرساپ

logo-samandehi

هلدینگ اینترنتی پرساپ

  • امین پوردستان
  • پروژه رحاف
  • هاست رایگان
  • وب پردازان تهران
  • پاوربانک 24
  • لینک

تماس با ما

برای ارتباط با پرساپ میتوانید از شماره زیر با ما در تماس باشید

ساعات پاسخگویی :

شنبه تا چهارشنبه :-)

از ساعت 9 صبح الی 15

تلفن تماس:

02122969100

 

Top